Praca Dania

Praca dla studentów

Praca na wakacje w Danii!
Wielu młodych ludzi, szczególnie studentów, lubi sobie dorobić w wakacje jednocześnie odwiedzając nowe ciekawe miejsca. Praca sezonowa w Danii zapewnia wszystkie te aspekty. Można zarobić naprawdę dobre pieniądze, wypocząć na łonie duńskiej natury, zebrać nowe doświadczenia i dodatkowo podszkolić język Angielski. Nie inaczej zapowiada się również w roku 2013. Istnieją specjalne agencje świadczące pośrednictwo pracy sezonowej w Danii jednak lepiej poszukać zajęcia na własną rękę, gdyż nie jest o nie trudno a nie będziemy musieli płacić haraczu w postaci prowizji dla Agencji. Wśród studentów największym powodzeniem cieszy się praca w rolnictwie przy zbiorze owoców, runa leśnego etc. Często można również spotkać oferty związane z remontem, malowaniem domów, odnawianiem pomieszczeń etc. Dla studentek najlepszą pracą na wakacje wydaje się zajęcie w charakterze opiekunki do dzieci, jednak najczęściej również i kobiety trafiają do rolnictwa gdyż w sezonie właśnie w tej branży można zarobić najwięcej, i najłatwiej znaleźć pracę.

Przy zbiorze owoców

Formalności przy pracy sezonowej
Mając na myśli pracę sezonową zazwyczaj myślimy o miesiącach wakacyjnych czerwiec, lipiec, sierpień i ewentualnie wrzesień. Będąc obywatelami Unii Europejskiej możemy beż żadnego pozwolenia na pobyt przebywać w Danii 90 dni. W tym czasie możemy podejmować prace sezonowe, które nie wymagają pozwolenia na pracę. Zazwyczaj dotyczy on zbioru owoców, runa leśnego oraz innych sektorów rolnictwa.

Oferty pracy sezonowej w Danii 2013
Jeśli poszukujemy zatrudnienia w Danii w charakterze pracownika sezonowego to powinniśmy przede wszystkim odwiedzić polski urząd pracy, gdyż zdarza się, że duńscy pracodawcy przesyłają swoje oferty do innych krajów członkowskich unii. Jeśli nie znaleźliśmy nic interesującego, możemy zdecydować się jechać w ciemno istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo znalezienia płatnego zajęcia już na miejscu. Jednak nikt gwarancji stu procentowej dać nie może. W ostateczności, jeśli nie znajdziemy zatrudnienia oficjalnego mamy jeszcze wyjście awaryjne w postaci zbioru runa leśnego. Niektórzy ludzie, jadą do Danii tylko w tym celu, i jeśli jesteśmy pracowici również i przy takiej pracy nie powinniśmy narzekać na zarobki. Praca na wakacje w Danii to ciekawa alternatywa dla innych krajów skandynawskich.