Praca Dania

Poszukiwani do pracy w Danii

Dania - kto znajdzie oferty dla siebie?
Sytuacja związana z pracą w Danii jest ze wszech miar korzystna dla osób poszukujących zatrudnienia. Rynek pracy w Danii jest niezwykle chłonny i chętnie przyjmuje nowych pracowników, szczególnie specjalistów, inżynierów i lekarzy. Jednak oferty pracy znajdą się również dla przedstawicieli mniej obleganych profesji. Możliwości poszukiwania pracy jest mnóstwo jednak najlepiej zacząć od przeglądu ogłoszeń jeszcze będąc w Polsce. Ogłoszenia o pracę w Danii można spotkać nawet w Polskich urzędach pracy! Warto rozważyć również skorzystanie z biura pośrednictwa pracy (JobTeamDanmark, ERC lub Koda-Job). Usługi takie dają prawie stuprocentową pewność na znalezienie interesujących wakatów jednak wiążą się z dodatkowymi kosztami. Najtaniej będzie oczywiście skorzystać z niezawodnego narzędzia, jakim jest Internet. Jeśli umiemy korzystać z wyszukiwarek bez trudu znajdziemy setki ofert pracy zarówno tych dla specjalistów jak i ofert skierowanych do studentów czy prac sezonowych. Bardzo popularnym zajęciem wśród studentów jest również Au-pair w Danii.

Oferty pracy w Danii

Gdzie szukać pracy w Danii?
W Królestwie Danii na chwilę obecną (dane z marca 2009) jest ponad 60 000 wolnych miejsc pracy. Oferty te zawierają wakaty zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym (który w Danii jest rozbudowany). Rząd tego kraju stara się zachęcać do podejmowania pracy zarówno Duńczyków, którzy korzystając z opieki socjalnej nie palą się za bardzo do pracy jak i pracowników z zagranicy. Dania jest prawdziwym zagłębiem pracy dla polaków. Wystarczy powiedzieć, że rok po roku w kraju tym zatrudnienie znajduje ok 8000 naszych rodaków. Plasuje to polskich pracowników w ścisłej czołówce, gdyż drudzy w kolejności Chińczycy zajęli nie cały 1000 wakatów. Obecnie Polacy zajmują również dziesiątą pozycję dotyczącą liczebności poszczególnych narodowości w Danii.

Gdzie można znaleźć oferty pracy?
Jak zostało powiedziane w Danii jest wiele miejsc pracy do zagospodarowania, a brakuje rąk do pracy. W tym celu Dania angażuje się w wiele kampanii promocyjno-informacyjnych mających na celu ściągnięcie wykwalifikowanych pracowników do tego kraju. Dzięki temu rząd Duński oddał do rąk osób poszukujących zatrudnienia witrynę internetową, na której znajdziemy ciekawe ogłoszenia o pracę w Danii, zweryfikowane i zaaprobowane przez stronę rządową. Oferty te znajdziemy pod adresem: www.workindenmark.dk lub www.nyidanmark.dk.

Ogłoszenia o pracę

Co jeszcze przyciąga pracowników?
Dania stara się być postrzegana jako kraj przyjazny emigrantom. Na każdym kroku podkreśla zalety takie jak bezpłatna, a zarazem dobrej jakości oświata oraz służba zdrowia. Pracownicy z zagranicy mają także prawo do bezpłatnych kursów języka Duńskiego, które dotują gminy. Oczywiście język Duński nie jest nam potrzebny, gdyż porozumiemy się niemal wszędzie po angielsku, jednak jego znajomość świadczy o nas dobrze jako o potencjalnym pracowniku. Dania stawia na rozwój swoich obywateli zapewniając im doskonałe możliwości rozwoju zawodowego. Lansuje również politykę pro-rodzinną, dzięki czemu łatwo jest pogodzić pracę, z życiem osobistym, rodzinnym.

Zatrudnienie - oferty pracy
Jeśli chodzi o samo poszukiwanie pracy to nie powinniśmy natrafić na większe problemy, wszystkie ogłoszenia znajdziemy w Internecie, lub praktycznie te same oferty w gazetach codziennych. Unikalne anonse pojawiają się natomiast w urzędach pracy, dlatego warto skorzystać z ich bezpłatnych usług w poszukiwaniu pracy na terenie Danii. Dobrym i pewnym sposobem na znalezienie zatrudnienia jest również biuro pośrednictwa pracy, jednak ich usługi są bardzo kosztowne, dlatego lepiej poszukać ofert na własną rękę.

Oferty zatrudnienia

Kto znajdzie pracę w Danii?
W Dani oferty pracy czekają na przedstawicieli, i specjalistów reprezentujących następujące zawody:
  • Personel medyczny (pielęgniarki), lekarze, dentyści;
  • Inżynierowie, technicy, elektrycy, hydraulicy;
  • Specjaliści produkcji maszyn;
  • Osoby do pracy przy wydobyciu ropy naftowej (praca na platformie wiertniczej);
  • Ślusarzy, spawaczy, cieśli, operatorów maszyn ciężkich;
  • Kierowców, handlowców, przedstawicieli;
  • Informatyków, programistów, grafików, webmasterów;
  • Szanse na pracę
    Podsumowując w Danii znajdziemy wiele ogłoszeń o pracę zarówno dla specjalistów, jak i pracowników niższego szczebla. Posadę znajdą dla siebie zarówno studenci chcący podjąć pracę sezonową lub studentki jako Au-pair. Na intratne propozycje może liczyć niemal każda osoba, która w sposób komunikatywny potrafi porozumieć się po angielsku. Ogłoszenia o pracę znajdziemy bezpłatnie w Internecie lub na miejscu w urzędzie pracy jednak najlepsze oferty pracy przedstawi nam biuro pośrednictwa pracy pobierając jednak przy tym prowizję. Gdzie znajdziesz wymarzoną posadę zależy od Ciebie...